Zmarszczki w okolicach szyi i dekoltu nie różnią się tak mocno od zmarszczek mimicznych jeśli chodzi o sposób i przyczynę ich powstawania. Naturalnie skóra szyi ma tendencję do szybszego wiotczenia niż skóra twarzy, dlatego stosunkowo często spotkać można na rynku kremy adresowane tylko i wyłącznie dla osób potrzebujących liftingu i wygładzenia skóry szyi. Takie kremy mają skład zbliżony do wielu innych receptur spotykanych na rynku, przez co wiele osób decyduje się na stosowanie kremów i maści bardziej uniwersalnych.

Zmarszczki na szyi – zabiegi

Zwiotczała i wiotczejąca skóra nie jest czymś, co jest nieodwracalne. Istniejące zmarszczki na szyi zabiegi medycyny kosmetycznej bardzo skutecznie niwelują i redukują i to w stosunkowo niedużej ilości zabiegów. Najbardziej powszechne i spotykane rozwiązania w tym zakresie to m.in.:

  • zabiegi liftingujące, czyli naciąganie skóry szyi,
  • mezoterapia, czyli wprowadzanie bezpośrednio w uszkodzenie lub zmarszczkę za pomocą malutkiej igły wypełniaczy lub środków leczniczych,
  • wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, czyli cudownego składnika macierzy komórkowej, która umożliwia komórkom skóry właściwej wiązanie o wiele większej ilości cząstek wody,
  • lipoliza iniekcyjna – opierająca się na wstrzykiwaniu specjalnych roztworów soi rozbijający tłuszcz komórkowy i usuwający go w procesach metabolicznych z organizmu,
  • laser frakcyjny, który w procesie naświetlania skóry usuwa z niej uszkodzone i chore komórki, a następnie odparowuje włókna kolagenowe, co pobudza skórę właściwą i naskórek do rozpoczęcia procesu samoistnego uzupełniania kolagenowych włókien nowymi – w efekcie dając efekt świeżej, nowej i jędrnej oraz młodej skóry.

Rozwiązania alternatywne

Nawet najpoważniejsze i najgłębsze zmarszczki na szyi zabiegi wymienione powyżej są w stanie bardzo skutecznie zredukować lub wypełnić. Wiele z tych zabiegów opiera się jednak na rozwiązaniach, które nie przywracają skórze jej młodzieńczego wyglądu raz na zawsze, tylko wymagają okresowego odnawiania i ponownych wizyt w gabinetach kosmetologicznych. Raz uzupełniony kwas hialuronowy trzeba po kilku do kilkunastu tygodni uzupełnić – podobnie wszelkie działania z kolagenem muszą być regularnie powtarzane.

Dlatego tak dużo osób chętnie sięga obecnie po kremy (np. krem przeciwzmarszczkowy Richevon), serum i innowacyjne reduktory w maści, które świetnie sprawdzają się jako wykończenie takich zabiegów. Rewitalizacja i oczyszczenie oraz nawilżenie skóry twarzy, dekoltu oraz szyi, powinno przyświecać każdemu człowiekowi, a jeśli dodatkowo receptura kremu wzbogacona jest o składniki aktywne jak kwas hialuronowy, peptydy, antyoksydanty oraz kolagen – najpewniej zadziała szybko i w widoczny sposób.