U większości kobiet w dość młodym wieku zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Wynika to z tego, że po ukończeniu trzydziestego roku życia, skóra zmienia się i staje się znacznie mniej nawilżona. Traci ona spore ilości wody i nie jest w stanie wytwarzać takich ilości sebum, jak dotychczas. Bardzo często jako pierwsze pojawiają się zmarszczki na szyi. Wynika to z tego, że często zapominamy o pielęgnacji delikatnej skóry na szyi i skupiamy się jedynie na swojej twarzy.

Kiedy zmarszczki na szyi krem wystarczy? Jak wybrać najlepszy krem na zmarszczki?

Na początku, kiedy pierwsze zmarszczki nie są jeszcze zbyt głębokie, z pewnością wystarczy sam krem przeciwzmarszczkowy. Oczywiście, należy go dobrać do swojego wieku oraz stanu skóry na szyi. Dobrze, żeby zmarszczki na szyi krem zawierał przede wszystkim:

  • kwas hialuronowy,
  • koenzym Q10,
  • witaminy z grupy A i E,
  • peptydy
  • filtr UV.

Dzięki tym składnikom, można liczyć na to, że zmarszczki na szyi krem Richevon wypełni pierwsze delikatne jeszcze zmarszczki i jednocześnie będzie odpowiednio nawilżał skórę szyi, dzięki czemu będzie ona elastyczna i nie pojawią się skłonności do zmarszczek. Ważne, aby krem stosować systematycznie, codziennie, po dokładnym oczyszczeniu skóry z resztek makijażu i innych kosmetyków. Skóra powinna być myta zimną wodą, która nie powoduje jej wysuszenia.

Kiedy sięgnąć po inne metody walki ze zmarszczkami na szyi?

Pomiędzy czterdziestym a pięćdziesiątym rokiem życia nawet najlepszy krem na zmarszczki przestaje powoli działać. Zmienia się struktura skóry, którą bardzo trudno jest nawilżyć i ujędrnić. Zmarszczki stają się coraz bardziej głębokie i kremy nie są w stanie sobie z nimi poradzić. Wówczas najlepiej jest zdecydować się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. W przypadku szyi, doskonale daje sobie radę zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w skórę. Kwas znakomicie wypełnia zmarszczki i sprawia, że stają się one mniej widoczne. Niestety, zabieg wystarcza jedynie na około pół roku i trzeba go ponownie powtórzyć. Często lekarze proponują więc zabieg z użyciem nici chirurgicznych, które powodują, że skóra regeneruje się i odnawia. Można zdecydować się na nici z haczykami, które dodatkowo ujędrniają i napinają skórę na szyi. Doskonałym wyborem są nici z cząsteczkami złota. Niestety, jest to również zabieg najdroższy. Trzeba pamiętać jednak, że efekty stosowania nici utrzymują się do kilku lat. Najczęściej po około ośmiu zachodzi konieczność ponownego wykonania zabiegu. Najlepiej jest udać się na konsultację z lekarzem, który powinien dobrze zapoznać się ze stanem skóry i sam zdecydować, jaki zabieg będzie dla niej najlepszy. Poza tym, nie można zapominać również o najważniejszych zasadach domowej pielęgnacji skóry szyi, a przede wszystkim jej dogłębnym nawilżaniu.