Wiele kobiet skarży się w dzisiejszych czasach na zmarszczki na swojej szyi. Niekiedy dzieje się to w bardzo młodym wieku, po dwudziestce, kiedy sama twarz jest jeszcze gładka i jędrna. Zazwyczaj wynika to małej dbałości o stan szyi i jej skóry. Często zapominamy o tym, aby stosować na szyje odpowiednie kosmetyki i aby wzmacniać jej mięśnie.

Najczęściej na zmarszczki na szyi skarżą się osoby, które często spędzają czas w pozycji z głową do dołu. Bardzo negatywnie wpływa to na stan skóry, która jest cały czas pomarszczona. Jeżeli jest przy tym przesuszona, zmarszczki na szyi są praktycznie gwarantowane. Dlatego też, ważna jest nie tylko odpowiednia pielęgnacja, ale również postawa.

Jakie są popularne zmarszczki na szyi ćwiczenia?

  • Przede wszystkim, warto jak najczęściej wzmacniać mięśnie szyi. Codziennie powinno się kręcić głową w różne strony, aby je rozluźniać i zachęcać do pracy.
  • Doskonałym ćwiczeniem jest siedzenie w pozycji prostej i podnoszenie brody najwyżej, jak to tylko możliwe.
  • Wszystkie ćwiczenia należy wykonywać przy ściągniętych łopatkach i idealnie wyprostowanych plecach.
  • Można na przykład przyłożyć splecione ręce na czole i próbować wypychać głowę do przodu ze wszystkich sił.
  • Doskonałym ćwiczeniem jest też to, które polega na ułożeniu splecionych rąk na szyi z tyłu oraz wykonywaniu ruchów bocznych głową.

Warto ćwiczyć jak najczęściej, ponieważ zmarszczki na szyi ćwiczenia naprawdę przynoszą doskonałe efekty. Zmarszczki pojawiają się znacznie później i są mniej widoczne. Poza tym, poprawia się również postawa i nie narzekamy na bóle głowy ani karku. Ważne jest, aby starać się siedzieć oraz chodzić prosto. Warto unikać również spania i leżenia na boku, ponieważ wpływa to negatywnie na skórę, która się rozciąga.

Jakie są inne metody walki ze zmarszczkami na szyi?

Przede wszystkim, skóra powinna być nawilżana, zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Poza dobrym kremem (np. Richevon), warto więc pić spore ilości wody mineralnej. Skóry nie powinno się myć ciepłą, ani gorącą wodą, ponieważ bardzo ją to przesusza. Najlepiej zdecydować się na wodę letnią lub nawet zimną, która nie wysusza skóry i dodatkowo wpływa dobrze na jej ukrwienie. Należy pamiętać o tym, żeby zawsze dokładnie zmywać makijaż, również ten z szyi. Jego resztki wysuszają skórę, a ponadto nie pozwalają na to, aby krem mógł dotrzeć do głębszych partii skóry i tam skutecznie zadziałać. Wiele osób poleca, aby przynajmniej dwa razy w tygodniu wykonywać masaż kostkami lodu. Wystarczy zawinąć je w ręcznik lub ściereczkę i wykonywać koliste ruchy na skórze. Wpłynie to pięknie na skórę szyi, twarzy i dekoltu oraz poprawi krążenie krwi.

Koniecznie należy postawić na dobry krem przeciwzmarszczkowy. Na szyję najlepiej działają te, które zawierają kwas hialuronowy. Wypełnia on powstałe już zmarszczki i wpływa na powstawanie nowych połączeń kolagenowych. Poza tym, ma również silne właściwości nawilżające skórę. Taki krem powinien na jakiś czas wystarczyć i pomóc skórze odzyskać młody wygląd. Z czasem, kiedy zmarszczki mocniej się pogłębią, można pomyśleć o innych metodach i różnego rodzaju zabiegach, jakie oferowane są w gabinetach kosmetologicznych. Najważniejsza jest jednak samodzielna, systematyczna pielęgnacja skóry każdego dnia.