Każda kobieta pragnie jak najdłużej zachować młody wygląd swojej skóry i jej jędrność. Kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki, jest to niewątpliwie oznaką starzenia się skóry i sygnałem do tego, żeby zacząć działać. Wiele pań narzeka przede wszystkim na zmarszczki na szyi, które mogą pojawiać się w dość młodym wieku. Na ich powstawanie narzekają nawet dwudziestolatki, które nie mają jeszcze problemów ze skórą twarzy.

Jakie mogą być przyczyny powstawania zmarszczek na szyi?

  • Przede wszystkim, jest to przesuszona skóra. Często problem ten dotyczy więc kobiet z niedoczynnością tarczycy. Jednym  z symptomów choroby jest właśnie przesuszająca się skóra.
  • Zmarszczki powstają również w wyniku złej postawy, a więc często opuszczonej w dół głowy oraz pozbawionych siły mięśni szyi, które nie są trenowane.
  • Wiele kobiet zapomina o prawidłowej pielęgnacji tej skóry, która jest cienka i bardzo delikatna. Często skupiają się więc na nawilżaniu twarzy oraz jej dokładnym oczyszczaniu, zapominając przy tym o szyi. Resztki makijażu powodują zatykanie się porów skóry i jej wysuszanie.
  • Wiele pań myje również twarz i szyję gorącą wodą. Jest to ogromny błąd, ponieważ taka woda bardzo szybko wysusza skórę. Sucha skóra oznacza wczesne pojawienie się zmarszczek.

O skórę szyi należy dbać tak samo, jak o całą twarz i regularnie ją nawilżać. Oczywiście, kiedy tylko pojawią się pierwsze zmarszczki, powinno się stosować na nie krem redukujący zmarszczki (np. Richevon). Takie kremy działają jednak jedynie przez jakiś czas, dopóki same zmarszczki są delikatne. Kiedy zaczną się one pogłębiać, wówczas przychodzi pora na poważniejsze kroki.

Co może poradzić na zmarszczki na szyi medycyna estetyczna?

Obecnie medycyna estetyczna oferuje szeroki pakiet zabiegów, które redukują powstałe już zmarszczki i zapobiegają powstawaniu kolejnych. Dzięki takim zabiegom, można z powodzeniem szybko i bezboleśnie pozbyć się zmarszczek na szyi. Na początku lekarze proponują przede wszystkim prosty i bezbolesny zabieg, polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w skórę szyi. Kwas doskonale wypełnia zmarszczki i jednocześnie pobudza skórę do wytwarzania naturalnego kolagenu, aby ją wzmocnić i ujędrnić. Zabieg trwa około pół godziny i jest bezbolesny. Nie powoduje również efektów ubocznych. Jego efekty utrzymują się przez kilka miesięcy i należy go ponownie powtórzyć. Cena zabiegu uzależniona jest od wielkości i ilości zmarszczek, ale trzeba przygotować się nawet na wydatek rzędu kilkuset złotych. Inną, często stosowaną metodą są na przykład nici chirurgiczne, gładkie lub z haczykami, jeżeli zmarszczki są głębsze, a skóra mało jędrna. Zabieg wykonuje się w miejscowym znieczuleniu kremem lub maścią i trwa on kilkadziesiąt minut. Podczas zabiegu, przez mikro nakłucia wprowadza się nici chirurgiczne, które są rozpuszczalne i wspaniale działają na poprawę kondycji skóry. Pobudzają one ją do regeneracji i sprawiają, że staje się jędrna i elastyczna. Zmarszczki znikają na długo. W przypadku nici z cząsteczkami złota można liczyć na spektakularne efekty, które utrzymują się przynajmniej osiem lat. Koszt zabiegu zależy oczywiście od rodzaju zastosowanych nici oraz ich ilości. Jedna nić kosztuje od pięćdziesięciu złotych do nawet tysiąca. Poznaj metody polecane przez kobieta50plus.pl

Zmarszczki na szyi medycyna estetyczna zrobiła ostatnio ogromne postępy i potrafi poradzić sobie nawet z dość głębokimi i widocznymi bruzdami. Zalecane jest jednak, aby najpierw spróbować poradzić sobie z delikatniejszymi zmarszczkami samodzielnie przy pomocy kremu.