W pewnym wieku nasza skóra zmienia swój wygląd i swoją strukturę. Najczęściej zaczyna tracić ona spore ilości wody, staje się sucha i wówczas pojawiają się na niej pierwsze widoczne zmarszczki. Wiele kobiet skarży się na przykład na zmarszczki na szyi, które sprawiają, że wyglądają one znacznie starzej, niż w rzeczywistości.
Najczęściej wynika to po prostu z tego, że zapominamy o właściwej pielęgnacji bardzo delikatnej i cienkiej skóry na szyi i dekolcie. Skupiamy się na twarzy, która widoczna jest na pierwszy rzut oka. Często lekceważymy zmarszczki na szyi kosmetyki, ponieważ wydaje nam się, że na szyi zmarszczki nie powstają [zobacz, jak im zapobiegać!]
Jak powstają zmarszczki na szyi?
- Najczęściej są one wynikiem błędów, jakie popełniamy w trakcie pielęgnacji. Przede wszystkim, skóra szyi nie jest wystarczająco nawilżana przez kobiety, przez co jest sucha i podatna na zmarszczki.
- Często dodatkowo jest ona wysuszana przez działanie gorącej wody.
- Powodują to również zmarszczki na szyi kosmetyki. Bywa, że makijaż nie jest w wystarczający sposób zmywany z szyi i dekoltu. Jego resztki zatykają pory skóry i powodują, że staje się ona wysuszona. Poza tym, nie pozwalają kremom na dostanie się w głąb skóry i zadziałanie w odpowiedni sposób.
- Wiele kobiet zapomina o prawidłowej postawie i sylwetce. Głowa opuszczona do dołu wpływa bardzo negatywnie na proces powstawania zmarszczek.
Warto dbać więc o to, aby nakładać na szyję odpowiednie kosmetyki, silnie nawilżające. Dobry krem, który zawiera witaminy E i A doskonale nawilży skórę i sprawi, że stanie się ona znacznie bardziej jędrna i elastyczna. Warto zainwestować również w kremy przeciwzmarszczkowe na szyję (np. Richevon). W szczególności powinny o tym pamiętać kobiety, które chorują na niedoczynność tarczycy. Choroba ta wpływa negatywnie na kondycję skóry i bardzo ją wysusza. Przez to szybko pojawiają się bruzdy i zmarszczki na szyi, które szpecą.
Oprócz stosowania odpowiednich kosmetyków, skórę szyi należy zawsze dokładnie oczyszczać, w szczególności z pozostałości makijażu. Dopiero wtedy krem ma szansę zadziałać. Najlepiej jest robić to przy użyciu chłodnej lub zimnej wody i odpowiedniego kosmetyku, na przykład żelu, czy emulsji. Doskonale skórze na szyi i dekolcie robią też masaże. Można taki masaż wykonywać nawet samodzielnie w domu, przy użyciu kostek lodu zawiniętych w ręcznik. Wpływa to kojąco, jak również powoduje obkurczanie się naczyń krwionośnych, a więc stymuluje skórę do tego, żeby była jędrna i przyjmowała kosmetyki przeciwzmarszczkowe do swojej głębi. Wiele osób zaleca też ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie szyi.
Wiele pań popełnia podstawowe błędy w pielęgnacji skóry szyi, które właśnie skutkują wysuszeniem się delikatnej skóry i powstawaniem pierwszych zmarszczek, nawet w bardzo młodym wieku. Warto więc wiedzieć o nich, aby starać się ich nie popełniać i dobrze zadbać o nawodnienie swojej skóry w tak delikatnych jej partiach.
13 września 2018 @ 10:02
„Wiele pań popełnia podstawowe błędy w pielęgnacji skóry szyi, które właśnie skutkują wysuszeniem się delikatnej skóry i powstawaniem pierwszych zmarszczek, nawet w bardzo młodym wieku.”
Ja jestem przed trzydziestką, a już mam zagięcia na szyi :/ Straszne. Muszę coś z tym zrobić.