Problem skóry trądzikowej, polegający na nadmiernym wydzielaniu łoju z gruczołów łojowych, które, blokowane zbyt dużym gromadzeniem się wydzieliny, w połączeniu z bakteriami, tworzą nieestetyczne wykwity skórne. Zmiany trądzikowe, które są zjawiskiem nienaturalnym, są wynikiem nieprawidłowości w funkcjonowaniu skóry. Aby zlikwidować problem, należy przede wszystkim być świadomym procesów, jakie zachodzą w skórze oraz przyczyn, które je wywołują. Zlikwidowanie przyczyny problemów skórnych jest najważniejszym zadaniem w walce z trądzikiem. Odpowiednia pielęgnacja oraz stosowany regularnie krem przeciwtrądzikowy to kolejny krok w walce z trądzikiem. 

Co wpływa na trądzik?

Przede wszystkim to:

  • zaburzenia hormonalne,
  • przyjmowanie środków antykoncepcyjnych i niektórych leków,
  • stres,
  • niewłaściwa dieta,
  • nieodpowiednie kosmetyki.

To tylko  niektóre z przyczyn zmian trądzikowych. Żeby móc cieszyć się zdrową, gładką cerą, należy przede wszystkim stosować delikatne oczyszczanie skóry twarzy oraz łagodzący krem na trądzik. Kremy przeciwtrądzikowe, dostępne na rynku kosmetycznym, mają bardzo złożone składy, często opierające się na wielu chemicznych substancjach. Im więcej takich składników, tym gorzej, bo takie specyfiki likwidując jeden problem, powodują kolejny. Nie oznacza to jednak, że wszystkie kremy są takie same. Krem łagodzący zmiany skórne nie powinien zawierać syntetycznych składników. Krem przeciw trądzikowi, który w swoim składzie posiada SLS (Sodium Laureth Sulfate) czyli bardzo niebezpieczne dla skóry, syntetyczne detergenty, siłą rzeczy nie może pozytywnie wpływać na organizm.

Co zawiera dobry krem przeciwtrądzikowy?

Naturalne olejki i kremy muszą nawilżać i oczyszczać cerę.Wybierając krem przeciwtrądzikowy, najlepiej skorzystać z produktu, który zawiera naturalne składniki, których odpowiedni dobór i kompozycja w naturalny sposób podziała na poprawę stanu skóry, eliminując problemy z trądzikiem.

Krem Sevolium, który posiada w składzie między innymi:

  • wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego,
  • ekstrakt z lukrecji i nagietka,
  • nanozłoto,
  • cynk,
  • miedź i ekstrakt z drożdży,

w naturalny sposób systematycznie eliminuje powstawanie zmian trądzikowych. Dzięki zawartym w Sevolium naturalnym składnikom, problemy trądzikowe likwidowane są od strony przyczyny ich powstawania, ponieważ elementy składu kremu pomagają ograniczyć powody, poprzez które gruczoły łojowe produkują nadmiar sebum i zatykają się. Krem Sevolium doskonale nawilża skórę twarzy, dbając o zmatowienie, ale przy tym nie wysuszając skóry. Działa również przeciwzmarszczkowo, co czyni go odpowiednim produktem dla osób w każdym wieku.