Przy ogromnym postępie technologicznym, jaki dało się dostrzec w ostatnich dekadach w przemyśle farmakologicznym, biotechnologia przyczyniła się także do licznych innowacji w świecie kosmetologii. Coraz częściej w aptekach oraz drogeriach dostępne są kosztowne i nowoczesne dermokosmetyki, na które nie potrzeba naturalnie recept, ale których wysoka skuteczność i jakość działania oraz zastosowane surowce i składniki sugerowałyby raczej, że mamy do czynienia z wyjątkowo profesjonalnymi lekami. Szczególnie zaś ich cena, zbliżająca się niejednokrotnie do kilkuset złotych od niewielkiej fiolki serum czy kremu przeciwzmarszczkowego, wskazuje na wyjątkowe technologiczne zaawansowanie takiego produktu. Nie dziwi więc, że wybranie spośród dziesiątek proponowanych kuracji i kremów tego, który na zmarszczki zadziała najlepiej i najszybciej, wcale nie jest prostym zadaniem. Przed wybraniem się do pobliskiej drogerii warto najpierw sprawdzić kremy na zmarszczki ranking.

Skład najlepszych kremów przeciwzmarszczkowych

Wiele osób wybiera konkretne, niekiedy bardzo drogie kremy na zmarszczki i inne reduktory niwelujące widoczne efekty starzenia skóry, ze względu na markę. Jest to jednak najszybsza droga do tego, aby za krem przepłacić lub wybrać nieodpowiednią recepturę do swojej cery. Najbardziej sprawdzoną metodą na porównywanie ze sobą takich produktów kosmetycznych jest naturalnie porównanie ich składu oraz receptury. Aby konkretne kremy na zmarszczki ranking uznać za faktycznie warte swojej ceny, powinny one zawierać absolutny kanon składników takich maści, do którego zaliczają się m.in.: kolagen i kwas hialuronowy, wspierane substancjami pomocniczymi jak ekstrakty nawilżające, filtry przeciwsłoneczne  i kompleksy witaminowe czy peptydy albo antyoksydanty.

Oto nasz ranking kremów przeciwzmarszczkowych!

Jakość zastosowanych surowców do produkcji kremów, a także sam proces produkcyjny, determinują w ogromnym stopniu szanse na powodzenie konkretnej receptury. Nie wszystkie firmy w równym stopniu przykładają wagę do detali, wiele firm po prostu chce wyprodukować krem jak najtaniej. Nie dziwi więc, że kremy na zmarszczki ranking wygrywają przede wszystkim te serie, które są nieco kosztowniejsze. Ich skuteczność jest jednak niepodważalna, podobnie jak jakość ich receptur. Do czołówki kremów przeciwzmarszczkowych zaliczyć można:

  1. Richevon – rewolucyjne serum na zmarszczki o naturalnym składzie. Doskonałe nawet do cery naczynkowej, gdyż zawiera Ekstrakt z ruszczyka kolczastego, który łagodzi stany zapalne i poprawia ukrwienie. Cena? Jedyne 159 złotych, czyli jak na w pełni naturalny produkt – niewiele.
  2. Serum Payot Rides, składające się z naturalnych składników jak zielony anyż oraz sole mineralne. Skuteczność zawdzięcza przede wszystkim doskonałemu wchłanianiu oraz formułom rozluźniającym napięcia mięśniowe. Koszt to około 300 złotych.
  3. Nuxe Nirvanesque, zawiera unikalną kompozycję naturalnych składników takich jak ekstrakty z lotosu, prawoślazu i maku, wygładzające i relaksujące napięcia skórne. Zaletą kremu jest, że w równym stopniu nadaje się do skóry tłustej, suchej jak i wrażliwej. Cena kuracji to niecałe 90 zł.
  4. L’Oreal Paris to jeden z największych dostawców kremów przeciwzmarszczkowych na rynku. Jego formuły opierają się na doskonałym proaktywnym kolagenie, który przywraca naturalną elastyczność i sprężystość zewnętrznym powłokom skóry. Ceny ich kremów wahają się od 50 do 200 złotych.
  5. Vichy Myokine w pierwszej kolejności działa rozkurczająco, imitując nieco efekty zabiegi toksyną botulinową. Bardzo bogaty w antyutleniacze, czyli związki niszczące wolne rodniki. Cena około 100 złotych.
  6. Oriflame, to kolejny wielki dostawca kremów przeciwzmarszczkowych. Seria na noc Time Relax pozwala wykorzystać naturalny potencjał skóry i uwalnia jej pokłady rewitalizujące. Detoksykuje i oczyszcza dzięki licznym antyoksydantom w składzie. Jego cena to blisko 80 złotych.