Twarz, szyja oraz dekolt, to miejsca najczęściej eksponowane przez człowieka. Zwłaszcza w kulturach demokracji liberalnej dopuszczalne jest bardzo daleko idące odsłanianie własnego ciała, z czym nieodłącznie skojarzone jest także dbanie o swój wygląd fizyczny. Atrakcyjność i witalność jest dzisiaj bardzo wysoko ceniona, więc zabiegi mające na celu poprawę wyglądu i atrakcyjności w dużym stopniu skupiają się właśnie na twarzy oraz rejonach szyi i dekoltu. A ponieważ jest to obszar wyjątkowo podatny na wiotczenie skóry i wczesne pojawianie się zmarszczek, to zabiegi liftingujące i ujędrniające oraz uzupełniające zmarszczki wokół szyi, oczu czy ust, są najpowszechniejszymi w obecnej medycynie estetycznej.

Zabiegi operacyjne to nie wszystko!

Naturalnie zanim dojdzie się do etapu zabiegów operacyjnych, które faktycznie docierają do źródła problemów ze zmarszczkami i rozprawiają się z ich przyczyną najskuteczniej, wiele osób może korzystać z ogólnodostępnych dermokosmetyków i produktów drogeryjnych (np. kremu ), które w XXI wieku wykazują już bardzo wysoką skuteczność zarówno w profilaktyce i zapobieganiu zmarszczkom jak i redukcji oraz wypełnianiu zmarszczki wokół szyi, które już się ujawniły. Warto więc przed udaniem się na zabiegi wypełniające i redukujące, wypróbować kremy (np. krem przeciwzmarszczkowy Richevon), sera i najróżniejsze maści oraz maseczki na twarz i szyję skóry, które mają działanie regeneracyjne oraz wypełniające.

Reduktory działające na zmarszczki wokół szyi dostępne na rynku wyposażone są w specjalne formuły i recepturę, która gwarantuje im odpowiednie efekty estetyczne. Chodzi przede wszystkim o substancje aktywne, takie jak kwas hialuronowy oraz kolagen, które bezpośrednio wnikają do komórek skóry i uzupełniają braki, które powodują, że skóra traci na elastyczności.

Zabiegi na twarz oraz szyję

Skóra twarzy i szyi starzeje się najszybciej przez wzgląd na kilka czynników, nad którymi ciężko odzyskać całkowite panowanie. Nawilżenie skóry oczywiście można utrzymać dbając o własne nawodnienie, ale już trudno ukryć się całkowicie przed słońcem, które musi wysuszać i postarzać skórę twarzy i szyi. Dlatego prędzej czy później zmarszczki muszą pojawić się u każdego człowieka, warto więc wiedzieć, jakie zabiegi proponuje obecnie kosmetologia i medycyna estetyczna. W kwestii walki ze zmarszczkami mimicznymi oraz tymi na szyi, najlepiej sprawdzają się takie zabiegi, jak:

  • laser frakcyjny – naświetlanie nim powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia skóry, którego efektem jest odrzuceniem starych i komórek skóry i pobudzenie jej do wyprodukowania nowych, młodszych i pełnych witalnego kolagenu komórek w to miejsce,
  • mezoterapia – opiera się na podobnym mechanizmie co laser frakcyjny, ale uszkodzenia komórek skóry następują tutaj nie w wyniku naświetlania, ale mikronakłuć z odpowiednimi składnikami odżywczymi, które od razu wspierają procesu rewitalizujące powłokę cery,
  • lipoliza iniekcyjna – jedna z wielu metod autologicznych, czyli wykorzystujących samoistne zdolności skóry do redukcji zmarszczki wokół szyi czy na twarzy, poprzez wstrzyknięcie pod naskórek specjalnego roztworu soi rozbijającego tłuszcz komórkowy i usuwającego go z innymi produktami przemiany materii z organizmu.

Naturalnie pamiętać trzeba o tym, że większość z tych zabiegów trzeba po okresie kilku miesięcy do roku znów przeprowadzać, ponieważ produkcja kolagenu czy kwasu hialuronowego raz pobudzona i stymulowana, nie trwa w nieskończoność. Rozpoczynając jedną z takich kuracji na zmarszczki wokół szyi trzeba być więc przygotowanym na to, że przynajmniej raz do roku konieczne będzie powrócenie do gabinetu zabiegowego.