Zmarszczki są utrapieniem każdej kobiety, która stara się zachować jak najdłużej swój młody wygląd i dba o siebie. Niestety, nie da się ich uniknąć i w pewnym wieku panie są na nie skazane. U niektórych kobiet, pierwsze zmarszczki potrafią się pokazać naprawdę wcześnie, przed ukończeniem trzydziestego roku życia. Prawdziwym utrapieniem okazują się być zmarszczki na szyi, ponieważ sprawiają one, że dana osoba wygląda znacznie starzej, niż w rzeczywistości. Zdarza się, że twarz jest gładka i piękna, podczas gdy na szyi rysują się poprzeczne bruzdy.

Wiele kobiet zastanawia się jak usunąć zmarszczki z szyi, aby zachować swój młody wygląd. W szczególności są to kobiety młode, które nie chcą jeszcze stosować zabiegów medycyny estetycznej.

W jaki sposób powstają zmarszczki na szyi? Przyczyn tego stanu rzeczy może być naprawdę wiele:

  • Najczęściej jest to niewłaściwa pielęgnacja lub jej brak. Często panie zapominają o swojej szyi i kremy stosują jedynie na twarzy. Ona również wymaga pielęgnacji i nawilżenia.
  • Osoby chore na niedoczynność tarczycy mają przewlekły problem z przesuszoną skórą. Ona jest główną przyczyną powstawania zmarszczek na szyi.
  • Szyi, tak samo jak twarzy nie powinno się myć gorącą wodą. Znacznie wysusza ona bowiem skórę i powoduje powstawanie kolejnych zmarszczek.
  • W wielu przypadkach spanie w pozycji bocznej powoduje powstawanie zmarszczek poprzez rozciąganie się włókien kolagenowych.

Jak usunąć zmarszczki z szyi?

Istnieje kilka sposobów na usunięcie tych zmarszczek. Przede wszystkim, najważniejsza jest systematyczna i codzienna pielęgnacja skóry szyi, tak samo jak twarzy. Należy dokładnie oczyszczać ją każdego dnia i stosować demakijaż. Poza tym, w skórę powinno się codziennie wklepywać krem głęboko nawilżający (np. Richevon). Kiedy zaczynają pojawiać się oznaki pierwszych zmarszczek, najlepiej zdecydować się na krem przeciwzmarszczkowy z kolagenem i kwasem hialuronowym. Twarz i szyję powinno się myć zimną lub letnią wodą. Doskonale sprawdzają się również masaże kostkami lodu, zawiniętymi na przykład w ściereczkę lub ręcznik. Bardzo poprawiają krążenie krwi, co wzmacnia działanie kremów. Poznaj więcej sposobów na zmarszczki.

Warto korzystać również z zabiegów kosmetologicznych, różnego rodzaju maseczek i masaży. W pewnym momencie, zmarszczki staną się jednak na tyle głębokie, że warto sięgnąć po zabiegi estetyczne. W przypadku zmarszczek na szyi, doskonale sprawdza się na przykład wstrzykiwanie kwasu hialuronowego. Wpływa on na nawilżenie skóry i powstawanie nowych połączeń kolagenowych. Skóra staje się elastyczna i jędrna. Poza tym, wspaniałą metodą są nici chirurgiczne, gładkie, lub jeżeli jest taka potrzeba – nawet z haczykami. Złote nici pozwalają na osiągnięcie niesamowitego efektu, który utrzymuje się co najmniej przez kilka lat. Zabieg nie należy do tanich, jednakże jest jedną z najbardziej efektywnych metod walki z tymi zmarszczkami. Poza tym, wspaniale sprawdza się również laserowa korekcja zmarszczek. Ona wymaga jednak więcej czasu i przy tym jest znacznie bardziej absorbująca. Niekiedy przez kilka dni trzeba liczyć się również ze śladami po przeprowadzeniu takiego zabiegu.